Madeleine Pyk – en samling F769

BESTICK ca 49 dlr silver svenska importstämplar 1900-tal

Bestående av;
8 knivar, längd 21 cm,
8 knivar, längd 18,5 cm,
8 gafflar, längd 18 cm,
8 gafflar, längd 15 cm,
11 skedar, längd 18 cm,
3 smörknivar,
1 såssked,
1 par uppläggningsbestick.
vikt ca 2300 gram.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Klubbat pris
4 700
446
510
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
10
2 aug 2018 14:22
4 700 SEK
9
2 aug 2018 14:22
4 500 SEK
9
2 aug 2018 13:17
4 221 SEK
8
2 aug 2018 10:49
4 021 SEK
2 aug 2018 10:49
3 900 SEK
2 aug 2018 9:06
3 700 SEK
2 aug 2018 9:04
3 500 SEK
2 aug 2018 9:04
3 400 SEK
2 aug 2018 0:34
3 200 SEK
1 aug 2018 21:04
3 000 SEK
1 aug 2018 20:10
1 100 SEK
31 jul 2018 20:03
1 000 SEK
31 jul 2018 18:27
550 SEK
31 jul 2018 10:20
500 SEK
28 jul 2018 21:40
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13