1073004

HERTHA BENGTSSON

Servisdelar, 73 delar porslin, "Koka blå", Rörstrand, i produktion 1956-1988.

Bestående av:
16 mattallrikar, diameter 24 cm
13 djupa mattallrikar, diameter 20,5 cm
12 assietter, diameter 19 cm
12 assietter, diameter 17,5 cm
11 kaffekoppar med fat
2 djupa upplägggningsfat, längd 23,5 - 28 cm
2 serveringsfat, längd 32 - 40,5 cm
1 rund serveringsskål, diameter 19 cm
2 runda uppläggningsfat, diameter
17 cm
1 kanna, höjd 14
1 karott med lock, höjd 13 cm

Konditionsrapport

Smärre kantnagg. En extra kaffekopp medföljer. Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    12 000
    1 148 EUR
    1 307 USD

    Budhistorik (39 bud)
    6A11 aug 16:1612000SEK
    511 aug 16:1612000SEK
    6A11 aug 16:1511500SEK