SKEDAR, 5 ST OCH SOCKERTÅNG, silver, Ryssland, sent 1800-tal.

Sockertången av Gratchev, Sankt Petersburg 1898-1908, längd 12,5 cm. Skedarnas längd 18-21 cm. Total vikt cirka 332 g.

Ställvis slitage och skador. Två skedar och sockertången med gravyr.

Klubbat pris
111
1 258
116
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (11 bud)
3 aug 2018 9:24
111 EUR
3 aug 2018 9:24
101 EUR
2 aug 2018 10:42
98 EUR
2 aug 2018 10:42
93 EUR
30 jul 2018 17:59
88 EUR
30 jul 2018 17:59
83 EUR
30 jul 2018 13:48
65 EUR
30 jul 2018 13:48
60 EUR
29 jul 2018 0:07
51 EUR
29 jul 2018 0:07
46 EUR
28 jul 2018 12:34
30 EUR