MATSKEDAR, 10 st, silver, olika tillverkare, 1800-1900-tal.

En sked Sankt Petersburg 1873, de övriga Finland 1884-1923. Längd 20,5-21 cm. Total vikt cirka 482 g.

Smärre slitage. Gravyr.

Klubbat pris
120
1 360
125
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (4 bud)
30 jul 2018 13:50
120 EUR
30 jul 2018 5:45
110 EUR
29 jul 2018 17:05
100 EUR
28 jul 2018 17:43
30 EUR