Hermann August Kähler

(Danmark, 1846-1917)
Hermann August Kähler
(Danmark, 1846-1917)

HERMANN KÄHLER, vas, keramik, otydligt signerad och stämplad Danmark, tidigt 1900-tal.

Dekor i brunt och blått mot beige botten. Höjd 24 cm.

Slitage.

Proveniens

Enligt uppgift köpt från Thor Modéens dödsbo 1950.

Klubbat pris
1 200
106
111
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
6 aug 2018 10:03
1 200 SEK
5 aug 2018 22:21
1 100 SEK
5 aug 2018 22:21
1 100 SEK
4 aug 2018 22:44
1 000 SEK
4 aug 2018 22:44
950 SEK
4 aug 2018 22:43
900 SEK
4 aug 2018 22:43
850 SEK
4 aug 2018 22:43
800 SEK
4 aug 2018 22:43
750 SEK
2 aug 2018 22:28
650 SEK
2 aug 2018 22:28
600 SEK
31 jul 2018 10:30
500 SEK
31 jul 2018 10:30
450 SEK
31 jul 2018 10:29
400 SEK
31 jul 2018 10:29
350 SEK
30 jul 2018 23:43
300 SEK