Rörstrand

(Sverige)
Rörstrand
(Sverige)

SERVISDELAR, 45 delar, flintgods, "Fågel blå", Rörstrand, 1980-tal.

Bestående av:
14 tallrikar, diameter 23,6 cm (en med krackelyr).
2 ovala serveringsfat, längd 27-31,4 cm.
2 ovala skålar, längd 22,7 cm.
1 fat, diameter 17,5 cm.
1 tallrik, diameter 27,3 cm.
1 kanna, längd 15,5 cm.
12 fat, diameter 21 cm.
12 djupa fat, diameter 21 cm (en med nagg).

Slitage, smuts, en med krackelyr, en med nagg.

Formgivare

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
11
8 aug 2018 13:14
3 200 SEK
12
8 aug 2018 13:14
3 000 SEK
12
8 aug 2018 13:12
2 800 SEK
11
8 aug 2018 13:09
2 600 SEK
10
8 aug 2018 13:09
2 400 SEK
10
8 aug 2018 12:55
2 200 SEK
9
8 aug 2018 12:53
2 000 SEK
10
8 aug 2018 12:53
1 900 SEK
9
8 aug 2018 6:34
1 800 SEK
7 aug 2018 18:23
1 700 SEK
7 aug 2018 15:44
1 600 SEK
7 aug 2018 14:41
1 500 SEK
8
7 aug 2018 14:41
1 400 SEK
7 aug 2018 14:41
1 300 SEK
8
7 aug 2018 14:41
1 200 SEK
7 aug 2018 12:45
1 100 SEK
7 aug 2018 12:45
1 000 SEK
6 aug 2018 23:01
700 SEK
6 aug 2018 9:33
650 SEK
5 aug 2018 21:19
600 SEK
5 aug 2018 21:18
550 SEK
5 aug 2018 21:17
500 SEK
5 aug 2018 21:17
500 SEK
3 aug 2018 21:08
450 SEK
3 aug 2018 21:08
400 SEK
2 aug 2018 11:54
350 SEK
1 aug 2018 19:59
300 SEK