Arne Jones E1299

GUNNAR NYLUND och CARL-HARRY STÅLHANE, 6 delar, stengods, Rörstrand, 1900-tal.

Kanna med brun glasyr (höjd 24 cm), vas med beige glasyr (höjd 15 cm), vas med grön harpälsglasyr (höjd 22 cm), askfat med grön glasyr (diameter 9 cm), vas med grön glasyr (höjd 19 cm), vas med brun harpälsglasyr (höjd 23 cm)

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Klubbat pris
3 806
361
413
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
5 aug 2018 17:13
3 806 SEK
5 aug 2018 17:13
3 606 SEK
4 aug 2018 20:05
3 400 SEK
4 aug 2018 20:05
3 200 SEK
4 aug 2018 20:04
2 700 SEK
4 aug 2018 20:04
2 500 SEK
4 aug 2018 14:02
1 124 SEK
4 aug 2018 14:02
1 024 SEK
4 aug 2018 14:02
973 SEK
4 aug 2018 14:02
923 SEK
4 aug 2018 14:01
767 SEK
4 aug 2018 14:01
717 SEK
4 aug 2018 5:14
657 SEK
4 aug 2018 5:14
607 SEK
3 aug 2018 17:47
400 SEK
3 aug 2018 17:47
350 SEK
3 aug 2018 16:08
300 SEK