Arne Jones E1299

GLASSERVIS, 54 delar, 1900-talets första hälft.

Med slipad dekor av blomstergirlanger. Nio vinglas (höjd 16 cm), nio champagnekupor (höjd 12 cm), tio vitvinsglas (höjd 12 cm), åtta starkvinsglas med gröntonad glasmassa (höjd 11,5 cm), tolv starkvinsglas (höjd 11 cm), sex likörglas (höjd 10 cm).

Bruksskick. Ca 14 delar med nagg.

Klubbat pris
600
57
65
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
11 aug 2018 11:27
600 SEK
10 aug 2018 11:15
550 SEK
6 aug 2018 22:53
500 SEK
6 aug 2018 22:53
500 SEK
3 aug 2018 20:27
300 SEK