PARTI PORSLIN, 9 delar, Kina, Qianlong (1736-1795).

Tre mattallrikar, tre sopptallrikar och skålfat med dekor i underglasyrblått (diameter 22,5- 23,5 cm), kopp med fat (höjd 6,5 cm) samt lock till terrin (längd 25,5 cm).

Bruksskick. Nagg. Sprickor.

Klubbat pris
688
61
63
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
14 aug 2018 19:37
688 SEK
14 aug 2018 19:37
666 SEK
14 aug 2018 18:59
505 SEK
14 aug 2018 18:59
455 SEK
14 aug 2018 18:19
400 SEK
13 aug 2018 17:20
350 SEK
10 aug 2018 23:28
300 SEK