MATSERVIS, 74 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand, 1948-1956.

Tolv mattallrikar, tolv sopptallrikar, tolv förrättstallrikar, tolv assietter, tolv tekoppar med fat, fem serveringsfat, fyra serveringsskålar, såsskål, kanna, tekanna, sockerskål samt gräddkanna.

Bruksskick. Ca sju delar med nagg. Två delar med sprickor. Ställvis krackelyrer och missfärgningar.

Klubbat pris
3 900
344
359
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
11 aug 2018 19:04
3 900 SEK
11 aug 2018 19:00
3 700 SEK
8
11 aug 2018 18:59
3 500 SEK
11 aug 2018 18:59
3 400 SEK
8
11 aug 2018 18:58
3 200 SEK
11 aug 2018 18:58
3 000 SEK
8
11 aug 2018 17:00
2 800 SEK
11 aug 2018 10:37
2 600 SEK
11 aug 2018 10:37
2 550 SEK
11 aug 2018 10:36
2 400 SEK
11 aug 2018 10:36
2 200 SEK
11 aug 2018 10:24
2 000 SEK
11 aug 2018 8:52
1 900 SEK
8 aug 2018 10:16
1 800 SEK
8 aug 2018 9:27
1 700 SEK
5 aug 2018 20:28
1 600 SEK
3 aug 2018 15:23
1 500 SEK