STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).

Dekor i underglasyrblått av pagodlandskap respektive trädgård. Längd 27- 50 cm.

Bruksskick. Det mindre fatet med repor och smuts. Nagg. Det större fatet med spricka samt äldre lagning.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
11 aug 2018 19:08
1 500 SEK
5 aug 2018 21:08
1 200 SEK
4 aug 2018 20:52
1 000 SEK
3 aug 2018 16:06
300 SEK