TEGLASHÅLLARE, 6 st, silver, metall och emalj, Ryssland 1900-talets senare hälft.

Olika modeller. Fyra med niello-dekor, två med emaljerad dekor.
Två teglashållare med silverstämpel.
Höjd inkl hänklar 8 - 9,5 cm.

Glasen ej ursprungligen ihophörande med hållarna. Slitage. Anlupna.

Klubbat pris
195
2 209
203
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (14 bud)
8
9 aug 2018 19:07
195 EUR
10
9 aug 2018 19:07
185 EUR
8
9 aug 2018 18:45
175 EUR
9
9 aug 2018 18:45
165 EUR
8
9 aug 2018 16:29
151 EUR
9 aug 2018 16:29
141 EUR
7 aug 2018 22:23
129 EUR
7 aug 2018 21:28
119 EUR
7 aug 2018 21:28
110 EUR
4 aug 2018 10:54
100 EUR
4 aug 2018 0:50
70 EUR
3 aug 2018 8:21
60 EUR
2 aug 2018 18:54
55 EUR
2 aug 2018 17:37
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492