MATSERVIS, 26 delar, "Maisema" (Landscape), Reinhard Richter, Arabia 1964-1971.

Olika landskapsmotiv i blått.
Åtta djupa tallrikar, diameter ca 23 cm
Sex assietter, diameter ca 18 cm
Sju djupa tallrikar, diameter ca 19 cm
Fem koppar med fat, höjd kopp 4 cm

Åldersrelaterat slitage. Nötta kanter.

Klubbat pris
850
75
79
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
16 aug 2018 16:19
850 SEK
16 aug 2018 16:19
800 SEK
14 aug 2018 20:36
651 SEK
14 aug 2018 20:36
601 SEK
14 aug 2018 20:35
551 SEK
14 aug 2018 20:35
501 SEK
13 aug 2018 18:20
450 SEK
13 aug 2018 18:20
400 SEK
11 aug 2018 11:42
350 SEK
10 aug 2018 14:14
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

257. Swedish Modern, taklampa, Sverige 1940-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK