KANDELABER och LJUSSTAKE, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Kandelaber för två ljus (1/1169) och ljusstake med dekor av lejonmaskaroner (1/15). Höjd 23- 25 cm.

Bruksskick. Limfläckar runt fäste på ljusstaken.

Klubbat pris
5 450
481
502
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
16 aug 2018 16:59
5 450 SEK
16 aug 2018 13:29
5 250 SEK
16 aug 2018 13:28
5 050 SEK
16 aug 2018 13:28
5 010 SEK
16 aug 2018 13:17
4 801 SEK
16 aug 2018 13:17
4 601 SEK
16 aug 2018 13:16
4 401 SEK
16 aug 2018 13:16
4 201 SEK
16 aug 2018 12:49
3 901 SEK
16 aug 2018 12:49
3 701 SEK
16 aug 2018 12:48
3 501 SEK
16 aug 2018 12:48
3 301 SEK
14 aug 2018 20:54
3 101 SEK
14 aug 2018 20:54
2 901 SEK
13 aug 2018 14:01
2 701 SEK
13 aug 2018 14:01
2 501 SEK
13 aug 2018 14:00
2 200 SEK
13 aug 2018 14:00
2 000 SEK
13 aug 2018 14:00
1 900 SEK
13 aug 2018 14:00
1 800 SEK
13 aug 2018 14:00
1 700 SEK
13 aug 2018 14:00
1 600 SEK
12 aug 2018 4:36
1 500 SEK
11 aug 2018 0:14
600 SEK
9 aug 2018 19:30
500 SEK