Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

139 föremål
FAT, fem stycken, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRAKTSKÅL med LOCK, kompaniporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄRTALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
552 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina sen Qing.
Klubbat pris
15 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLFAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644). Swatow.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TALLRIKAR 7 st Kina Kanton 1800-talets andra hälft porslin.
Klubbat pris
1 188 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTFAT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK