Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 205 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JEAN GILLON, karmstolar, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1940-tal.
SPEGEL, 1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD / SIDEBOARD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hällt.
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, travertin och marmor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BRUNO MATHSSON, FÅTÖLJER, ett par "Jetson".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2 st, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal,
TAKLAMPA, 1900-tal,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅER, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, möjligen Italien.
Klubbat pris
2 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, glas och travertin, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Farmor", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÅRGARNSMATTA, Finland. Ca 250x153 cm.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
200 EUR
VITRINBORD/SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1980-tal.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HARRY BERTOIA, barstolar, ett par, Knoll International.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, omkring 2000.
SOFFBORD, omkring 2000.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, X-stolen, ett par.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin",
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FOLKE TRUEDSSON, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1930-tal.
BORD, 1930-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tales andra hälft.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TONY CRAGG, färgetsning, signerad och numrerad 28/30.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad och numrerad 33/250.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE HAGBERG, objekt i blandteknik signerad signerad RH.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALL, Stille.
PALL, Stille.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, stengods, Rolf Fagerberg.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa Nr A 333, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK