BARSKÅP, swedish modern, AB Rödeby Möbler, Ronneby, 1940-tal.

Mahognyfanerat. Svängda sidor och front på godronnerade ben. Pardörrar med bakomliggande hyllinredning i glas och trä samt belysning. Utdragbar avlastningsskiva med spegelglas. Bredd 90 cm, total djup 38 cm, höjd 115,5 cm. Nyckel finns.

Slitage och repor. Lagat ben. Faner med ställvisa sprickor. Små nagg. Ej funktionstestad belysning.

Klubbat pris
18 000
1 569
1 642
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
10
6 aug 2018 20:12
18 000 SEK
9
6 aug 2018 20:09
17 500 SEK
10
6 aug 2018 20:09
17 000 SEK
9
6 aug 2018 20:09
15 500 SEK
10
6 aug 2018 20:09
15 000 SEK
9
6 aug 2018 20:09
14 000 SEK
8
6 aug 2018 20:09
13 500 SEK
9
6 aug 2018 20:07
13 000 SEK
8
6 aug 2018 20:07
12 500 SEK
8
6 aug 2018 20:07
12 000 SEK
5 aug 2018 14:03
8 200 SEK
8
5 aug 2018 10:00
8 000 SEK
4 aug 2018 1:03
7 700 SEK
3 aug 2018 3:57
7 500 SEK
2 aug 2018 13:01
7 000 SEK
1 aug 2018 4:40
4 000 SEK
31 jul 2018 14:35
3 300 SEK
30 jul 2018 23:27
3 100 SEK
30 jul 2018 21:16
2 900 SEK
30 jul 2018 16:22
2 700 SEK
30 jul 2018 14:26
2 456 SEK