TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.

Skärmen papper och naturfibersnöre. Märkt Oy Taito och 1181 på metallen.
Diameter 60 cm, höjd ca 18 cm.

Bucklor. Senare sladd och skärm. Ej funktionstestad. Skador.

Klubbat pris
200
2 266
209
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (11 bud)
5 jul 2018 18:53
200 EUR
5 jul 2018 18:53
190 EUR
5 jul 2018 18:53
180 EUR
5 jul 2018 18:53
170 EUR
5 jul 2018 18:53
160 EUR
5 jul 2018 18:53
150 EUR
5 jul 2018 18:53
110 EUR
5 jul 2018 18:53
100 EUR
5 jul 2018 18:52
40 EUR
3 jul 2018 8:40
35 EUR
30 jun 2018 13:20
30 EUR