Arne Jones E1299

Achille Castiglioni

(Italien, 1918-2002)
Achille Castiglioni
(Italien, 1918-2002)

ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.

Sockel av marmor, svängd metallställning med justerbar längd. Sockelns mått 24x18, höjd ca 55 cm. Kupan etikettmärkt Flos Made in Italy, diameter ca 32 cm. Total höjd ca 254 cm.Transporteras nedmonterad.

Slitage. Repor. Enstaka märken på sockeln. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
10 500
996
1 140
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
12 jul 2018 13:53
10 500 SEK
12 jul 2018 13:53
10 020 SEK
12 jul 2018 13:45
9 820 SEK
12 jul 2018 13:45
9 620 SEK
12 jul 2018 13:44
9 220 SEK
12 jul 2018 13:44
9 020 SEK
12 jul 2018 13:44
8 702 SEK
12 jul 2018 13:44
8 502 SEK
11 jul 2018 20:30
8 000 SEK
11 jul 2018 18:54
5 900 SEK
7 jul 2018 10:39
5 700 SEK
5 jul 2018 20:50
5 500 SEK
5 jul 2018 9:40
5 000 SEK