KAIJA AARIKKA & TIMO SARPANEVA, ljuskrona, "Mobile-Tulitus", Finland, 1960-tal.

Stomme av trä, sju vidhängande ljushållare av mässing. Märkt. Höjd exkl. kedja 41 cm.

Slitage. Fläckar. Droppskålar med mindre stötmärken.

Klubbat pris
1 911
170
179
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
8 jul 2018 22:01
1 911 SEK
9
8 jul 2018 22:01
1 811 SEK
8 jul 2018 22:01
1 810 SEK
9
8 jul 2018 19:32
1 511 SEK
8
8 jul 2018 0:37
1 411 SEK
4 jul 2018 17:24
1 311 SEK
4 jul 2018 0:41
1 211 SEK
1 jul 2018 15:44
1 111 SEK
1 jul 2018 15:44
1 100 SEK
1 jul 2018 10:52
805 SEK
1 jul 2018 10:52
755 SEK
1 jul 2018 10:52
705 SEK
1 jul 2018 10:52
655 SEK
30 jun 2018 10:29
605 SEK
30 jun 2018 10:29
555 SEK
29 jun 2018 18:09
550 SEK
29 jun 2018 18:09
500 SEK
29 jun 2018 9:51
300 SEK