Carl Frisendahl

(Sverige, 1886-1948)
Carl Frisendahl
(Sverige, 1886-1948)

CARL FRISENDAHL, skulptur, gips, signerad.

Porträtt. Höjd 30 cm.

Sedvanligt ytslitage. Fläckar. Nagg.

Proveniens

Tonsättaren och konstnären Gösta Nystroem (1890-1966)

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
10 jul 2018 22:28
1 700 SEK
10 jul 2018 22:28
1 600 SEK
10 jul 2018 22:25
1 500 SEK
10 jul 2018 22:25
1 400 SEK
10 jul 2018 22:20
910 SEK
10 jul 2018 22:20
860 SEK
10 jul 2018 22:20
850 SEK
10 jul 2018 22:20
810 SEK
10 jul 2018 22:20
760 SEK
10 jul 2018 22:20
710 SEK
10 jul 2018 22:20
660 SEK
10 jul 2018 22:16
610 SEK
10 jul 2018 22:16
560 SEK
9 jul 2018 21:42
350 SEK
3 jul 2018 9:27
300 SEK