Karl Erik Ekselius

(Sverige, 1914-1998)
Karl Erik Ekselius
(Sverige, 1914-1998)

KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer ett par, JOC Vetlanda.

Stomme av teak. Lösa plymåer i rygg och sits, klädsel av skinn. Märkta. Sitthöjd ca 41 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Repor. Märken. Några knappar saknas.

Klubbat pris
2 600
229
239
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
19 jul 2018 23:00
2 600 SEK
19 jul 2018 23:00
2 500 SEK
19 jul 2018 23:00
2 400 SEK
19 jul 2018 23:00
2 200 SEK
19 jul 2018 8:55
2 000 SEK
19 jul 2018 8:55
1 900 SEK
19 jul 2018 8:55
1 800 SEK
19 jul 2018 8:55
1 700 SEK
19 jul 2018 8:54
1 500 SEK
19 jul 2018 8:54
1 400 SEK
17 jul 2018 17:55
1 100 SEK
13 jul 2018 14:29
1 000 SEK

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

256. Lotta Hannerz, "Notes-08".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK