ALVAR AALTO, ett par fåtöljer, "406", modell formgiven 1939.

Skiktlimmad och lackerad björk, sits i svart flätad sadelgjord. Sitshöjd 36/32 cm.

Slitage med fläckar. Enstaka repor.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 jul 2018 14:55
3 200 SEK
22 jul 2018 14:55
3 200 SEK
22 jul 2018 14:32
3 000 SEK
22 jul 2018 14:13
2 800 SEK
22 jul 2018 13:34
2 500 SEK
21 jul 2018 11:25
2 300 SEK
19 jul 2018 20:01
2 000 SEK
16 jul 2018 13:40
1 200 SEK