Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139, efter 1985

Rund rotfanerad skiva, benställning samt sarg av valnöt, brännmärkt Diameter 120, höjd 49 cm.

Smärre slitage. Märken.

Formgivare

Klubbat pris
36 000
3 416
3 909
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
12 jul 2018 14:18
36 000 SEK
12
12 jul 2018 14:18
35 000 SEK
12 jul 2018 14:18
34 000 SEK
12
11 jul 2018 18:49
33 000 SEK
9
11 jul 2018 18:49
32 000 SEK
9
10 jul 2018 22:17
30 000 SEK
10
10 jul 2018 22:15
29 000 SEK
10
7 jul 2018 19:40
28 000 SEK
11
7 jul 2018 19:40
27 000 SEK
10
6 jul 2018 22:12
26 000 SEK
9
5 jul 2018 17:31
25 000 SEK
8
5 jul 2018 15:22
15 000 SEK
5 jul 2018 11:44
5 600 SEK
5 jul 2018 10:08
5 400 SEK
4 jul 2018 22:42
5 000 SEK
4 jul 2018 22:24
2 500 SEK
4 jul 2018 21:54
2 000 SEK
4 jul 2018 19:53
1 000 SEK
4 jul 2018 19:22
300 SEK