ALVAR AALTO, serveringsvagn, modell 900, Artek 1960-tal.

Stommen i klarlackad björk. Vita kakelplattor samt rottingkorg. Vita hjul. Bär tillverkarens stämpel. Längd 90 cm, bredd 65 cm, höjd 60 cm.

Ställvis omfattande slitage och märken. Spruckna kakel plattor. Spår av målfärg. Defekta gummidäck.

Klubbat pris
5 700
541
619
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
9 aug 2018 14:59
5 700 SEK
9 aug 2018 14:46
5 500 SEK
9 aug 2018 14:16
5 300 SEK
9 aug 2018 14:16
5 201 SEK
9 aug 2018 11:36
5 000 SEK
6 aug 2018 16:30
4 800 SEK
6 aug 2018 16:29
4 600 SEK
6 aug 2018 16:29
4 400 SEK
3 aug 2018 7:01
4 200 SEK
3 aug 2018 7:01
4 000 SEK
2 aug 2018 20:44
3 400 SEK
2 aug 2018 20:44
3 200 SEK
2 aug 2018 17:05
3 000 SEK
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977