Marcel Breuer

(Ungern, 1902-1981)
Marcel Breuer
(Ungern, 1902-1981)

MARCEL BREUER, fåtölj, "Wassily", Gavina, 1900-talets andra hälft.

Kromad stålrörsstomme. Sits och rygg i ljusbrunt läder. Total bredd 78 cm.

Slitage, lädret med fläckar och smärre repor, något anfrätt.

Klubbat pris
7 600
671
700
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
11
8 jul 2018 21:41
7 600 SEK
10
8 jul 2018 21:41
7 400 SEK
11
8 jul 2018 21:41
7 200 SEK
10
8 jul 2018 21:40
7 000 SEK
8
8 jul 2018 21:40
6 800 SEK
10
8 jul 2018 21:39
6 600 SEK
8
8 jul 2018 21:39
6 500 SEK
8
7 jul 2018 15:36
6 400 SEK
9
7 jul 2018 14:03
6 200 SEK
8
7 jul 2018 14:03
6 000 SEK
9
7 jul 2018 14:03
5 900 SEK
8
7 jul 2018 11:06
5 700 SEK
9
6 jul 2018 17:18
5 500 SEK
8
6 jul 2018 17:18
5 300 SEK
9
6 jul 2018 17:18
5 100 SEK
8
6 jul 2018 15:16
4 900 SEK
9
5 jul 2018 17:22
4 700 SEK
8
5 jul 2018 17:22
4 500 SEK
9
5 jul 2018 17:22
4 400 SEK
8
5 jul 2018 11:19
4 200 SEK
2 jul 2018 21:23
4 000 SEK
2 jul 2018 21:23
4 000 SEK
2 jul 2018 12:51
3 400 SEK
30 jun 2018 12:42
3 200 SEK
30 jun 2018 12:41
3 000 SEK
30 jun 2018 12:41
2 800 SEK
30 jun 2018 12:40
2 600 SEK
30 jun 2018 12:40
2 400 SEK
30 jun 2018 12:39
2 200 SEK
30 jun 2018 12:39
2 000 SEK
30 jun 2018 12:39
1 700 SEK
30 jun 2018 12:39
1 600 SEK
30 jun 2018 10:44
1 500 SEK
29 jun 2018 20:22
1 000 SEK
29 jun 2018 16:18
500 SEK
29 jun 2018 14:28
350 SEK