Marcel Breuer

(Ungern, 1902-1981)
Marcel Breuer
(Ungern, 1902-1981)

MARCEL BREUER, fåtölj, "Wassily", Gavina 1900-talets andra hälft.

Kromad stålrörsstomme. Sits och rygg i ljusbrunt läder. Total bredd 78 cm.

Bruksslitage, lädret med smärre fläckar och repor. Något anfrätt.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
10
5 jul 2018 13:08
8 200 SEK
9
5 jul 2018 13:08
8 200 SEK
10
5 jul 2018 13:08
8 000 SEK
11
5 jul 2018 13:07
7 800 SEK
10
5 jul 2018 13:06
7 600 SEK
11
5 jul 2018 13:06
7 600 SEK
10
5 jul 2018 13:06
7 400 SEK
9
5 jul 2018 13:05
7 200 SEK
10
5 jul 2018 13:05
7 000 SEK
9
5 jul 2018 13:05
7 000 SEK
10
5 jul 2018 13:04
6 800 SEK
9
5 jul 2018 12:59
6 600 SEK
5 jul 2018 12:59
6 500 SEK
5 jul 2018 12:58
6 400 SEK
9
5 jul 2018 12:58
6 200 SEK
5 jul 2018 12:58
6 000 SEK
9
5 jul 2018 12:58
5 800 SEK
5 jul 2018 11:18
5 600 SEK
5 jul 2018 11:18
5 400 SEK
5 jul 2018 11:09
5 200 SEK
4 jul 2018 23:39
5 000 SEK
8
4 jul 2018 23:39
4 900 SEK
2 jul 2018 13:40
4 700 SEK
2 jul 2018 13:40
4 500 SEK
2 jul 2018 13:40
4 200 SEK
2 jul 2018 13:40
4 000 SEK
30 jun 2018 19:30
3 600 SEK
30 jun 2018 19:30
3 400 SEK
30 jun 2018 10:47
3 200 SEK
29 jun 2018 22:50
3 000 SEK
29 jun 2018 22:50
3 000 SEK
29 jun 2018 14:09
2 200 SEK
29 jun 2018 13:59
2 000 SEK
29 jun 2018 13:59
2 000 SEK
28 jun 2018 18:01
1 500 SEK
28 jun 2018 17:54
1 200 SEK

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

67. IWC, Schaffhausen, Portugieser, ca 2010.
Utropspris
90 000 - 110 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
82 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK