Yki Nummi

(Finland, 1925-1984)
Yki Nummi
(Finland, 1925-1984)

YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.

Akrylskärm samt metallfot. Höjd 52 cm. Diameter 32 cm.

Tidsrelaterad bruksslitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
66
748
69
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (6 bud)
19 jul 2018 19:57
66 EUR
19 jul 2018 19:57
61 EUR
19 jul 2018 12:07
60 EUR
18 jul 2018 20:10
55 EUR
16 jul 2018 14:59
50 EUR
13 jul 2018 20:56
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977