Marcel Breuer

(Ungern, 1902-1981)
Marcel Breuer
(Ungern, 1902-1981)

MARCEL BREUER, fåtölj, "Wassily" för Gavina, Italien. 1900-talets andra hälft.

Svart skinn, stomme i krom. Etikettmärkt, sitthöjd ca 38 cm.

SLitage, repor, märken.

Klubbat pris
6 700
591
617
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
10
14 aug 2018 18:00
6 700 SEK
12
14 aug 2018 17:59
6 500 SEK
10
14 aug 2018 17:57
6 300 SEK
13
14 aug 2018 17:57
6 100 SEK
10
14 aug 2018 17:57
6 100 SEK
13
14 aug 2018 17:56
5 900 SEK
12
14 aug 2018 17:50
5 700 SEK
10
14 aug 2018 16:54
5 500 SEK
14 aug 2018 16:36
5 300 SEK
11
14 aug 2018 16:30
5 100 SEK
14 aug 2018 16:30
4 950 SEK
14 aug 2018 16:00
4 900 SEK
10
14 aug 2018 15:56
4 700 SEK
14 aug 2018 15:56
4 550 SEK
14 aug 2018 14:43
4 500 SEK
10
14 aug 2018 12:47
4 300 SEK
14 aug 2018 12:47
4 150 SEK
10 aug 2018 15:57
4 100 SEK
9
9 aug 2018 23:13
3 900 SEK
8
9 aug 2018 9:19
3 700 SEK
8 aug 2018 21:28
3 500 SEK
8 aug 2018 17:21
3 300 SEK
8 aug 2018 15:20
3 100 SEK
8 aug 2018 14:55
2 900 SEK
8 aug 2018 13:07
2 700 SEK
8 aug 2018 13:05
2 500 SEK
8 aug 2018 13:01
2 000 SEK
8 aug 2018 13:00
1 000 SEK
8 aug 2018 8:05
800 SEK
8 aug 2018 7:30
350 SEK
7 aug 2018 21:30
300 SEK