Sven Markelius

(Sverige, 1889-1972)
Sven Markelius
(Sverige, 1889-1972)

SVEN MARKELIUS, stolar, 6 st, "Orkesterstolen", 1900-talets mitt.

Målade. Stapelbara. Sitthöjd ca 47 cm.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Krackelyr.

Klubbat pris
3 300
288
301
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
21 aug 2018 21:00
3 300 SEK
21 aug 2018 21:00
3 100 SEK
21 aug 2018 19:37
2 700 SEK
21 aug 2018 19:35
2 500 SEK
21 aug 2018 19:34
2 200 SEK
21 aug 2018 19:34
2 000 SEK
21 aug 2018 17:22
1 600 SEK
21 aug 2018 17:10
1 500 SEK
21 aug 2018 17:10
1 500 SEK
20 aug 2018 21:57
1 400 SEK
20 aug 2018 21:57
1 300 SEK
20 aug 2018 16:55
1 200 SEK
20 aug 2018 15:07
600 SEK
14 aug 2018 15:36
500 SEK