Josef Albers

(USA, 1888-1976)
Josef Albers
(USA, 1888-1976)

JOSEF ALBERS, färgserigrafi, signerad och daterad '70, numrerad 17/125.

i-s f.
Bildstorlek ca 34,5 x 34,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
3 900
43 953
4 070
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (40 bud)
10
15 jul 2018 20:55
3 900 EUR
12
15 jul 2018 20:55
3 900 EUR
10
15 jul 2018 20:53
3 800 EUR
12
15 jul 2018 20:53
3 700 EUR
10
15 jul 2018 20:53
3 600 EUR
12
15 jul 2018 20:52
3 500 EUR
10
15 jul 2018 20:51
3 400 EUR
12
15 jul 2018 20:51
3 300 EUR
10
15 jul 2018 20:50
3 200 EUR
12
15 jul 2018 20:50
3 150 EUR
10
15 jul 2018 20:49
3 050 EUR
12
15 jul 2018 20:48
2 950 EUR
10
15 jul 2018 20:48
2 900 EUR
10
15 jul 2018 20:47
2 750 EUR
11
15 jul 2018 20:47
2 650 EUR
10
15 jul 2018 20:47
2 600 EUR
10
15 jul 2018 20:46
2 550 EUR
11
15 jul 2018 20:46
2 450 EUR
10
15 jul 2018 20:46
2 300 EUR
11
15 jul 2018 20:46
2 200 EUR
11
15 jul 2018 20:46
2 100 EUR
10
15 jul 2018 20:46
2 000 EUR
10
15 jul 2018 17:32
1 950 EUR
15 jul 2018 17:32
1 900 EUR
15 jul 2018 16:44
1 850 EUR
9
15 jul 2018 16:44
1 800 EUR
9
14 jul 2018 23:17
1 750 EUR
14 jul 2018 23:17
1 700 EUR
14 jul 2018 10:32
1 600 EUR
8
13 jul 2018 16:10
1 550 EUR
13 jul 2018 16:10
1 500 EUR
8
13 jul 2018 16:10
1 450 EUR
11 jul 2018 18:15
1 400 EUR
11 jul 2018 15:35
1 350 EUR
8 jul 2018 16:27
1 300 EUR
8 jul 2018 1:18
1 250 EUR
6 jul 2018 23:52
1 200 EUR
6 jul 2018 22:40
320 EUR
6 jul 2018 22:38
300 EUR
6 jul 2018 15:24
250 EUR