Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.

Stomme av björk; toppstycke i bok. Formpressad sits av teak. Kopplad benställning. Brännstämplade. Sitthöjd ca 43 cm.

Slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Formgivare

Klubbat pris
1 700
161
185
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
17 jul 2018 14:52
1 700 SEK
17 jul 2018 12:45
1 600 SEK
17 jul 2018 12:45
1 501 SEK
16 jul 2018 20:43
1 500 SEK
16 jul 2018 20:43
1 400 SEK
15 jul 2018 18:57
1 300 SEK
15 jul 2018 14:37
1 200 SEK
14 jul 2018 19:13
1 001 SEK
14 jul 2018 17:26
600 SEK
12 jul 2018 9:57
500 SEK