Mirjam Stäuber

(Finland, 1912-1969)
Mirjam Stäuber
(Finland, 1912-1969)

MIRJAM STÄUBER, KRUKA, keramik, signerad och daterad -34.

Turkos glasering, graverad dekor av svan och gracer. Höjd 19 cm.

Smärre slitage, små nagg i botten.

Klubbat pris
35
369
40
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (2 bud)
20 jul 2018 13:25
35 EUR
18 jul 2018 9:42
30 EUR