TAKLAMPOR, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.

Takfäste av mässing. Dekor av rosafärgad glasmassa. Sex ljuspunkter vardera. Diameter cirka 40. Höjd cirka 55 cm.

Smärre slitage. Sprickor. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 200
493
565
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 aug 2018 14:04
5 200 SEK
16 aug 2018 11:58
5 000 SEK
15 aug 2018 12:52
4 000 SEK
15 aug 2018 11:07
3 000 SEK
14 aug 2018 21:30
500 SEK