Madeleine Pyk – en samling F769

KARMSTOL, J. Merivaara, Helsingfors. 1930-tal.

Stomme i förkromat stålrör. Klädd i konstläder. Armstöd i trä. Etikettmärkt.
Bredd 61 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd 80 cm.

Tryckskada i sitsens stoppning. Fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
175
1 845
200
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (10 bud)
20 jul 2018 22:51
175 EUR
20 jul 2018 22:51
171 EUR
20 jul 2018 17:28
160 EUR
20 jul 2018 17:27
155 EUR
20 jul 2018 13:46
111 EUR
20 jul 2018 13:46
101 EUR
20 jul 2018 9:16
100 EUR
18 jul 2018 20:46
45 EUR
18 jul 2018 20:44
40 EUR
12 jul 2018 22:52
30 EUR