Arne Jones E1299

Skule Waksvik

(Norge, 1927-2018)
Skule Waksvik
(Norge, 1927-2018)

SKULE WAKSVIK, skulptur, terracotta, signerad och daterad 1965.

Sittande figur. Höjd 39,5 cm.

Smärre skrapmärken med färgrester.

Klubbat pris
4 210
399
457
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
21 jul 2018 20:29
4 210 SEK
21 jul 2018 20:29
4 010 SEK
21 jul 2018 13:44
4 000 SEK
13 jul 2018 16:12
3 500 SEK