MATTA, slätväv, ca 239 x 161,5 cm, Sverige 1900-talets mitt - andra hälft.

Randmönster i benvitt, gult och olika grå nyanser.

Något slitage och smutsig, fläckar. Något skadade sidor, en kortsida med lagning, fransar saknas.

Klubbat pris
350
31
33
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
22 jul 2018 20:10
350 SEK
21 jul 2018 22:31
300 SEK