BRUNO MATHSSON, stolar, 6 st, "Mirja", Dux, 1900-talets andra hälft.

Helklädd sits, rygg och armstöd. Benställning av förkromad metall. Skinnklädsel. Sitthöjd ca 42 cm, total höjd 82 cm.

Slitage. Fläckar. Tryckskador. Hål samt reva. Lossnad knapp undertill.

Klubbat pris
4 800
424
442
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 jul 2018 5:00
4 800 SEK
22 jul 2018 5:00
4 500 SEK
19 jul 2018 17:47
3 000 SEK
19 jul 2018 1:14
1 000 SEK
19 jul 2018 0:50
600 SEK