Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn,

Rund rotfanerad skiva, benställning samt sarg av valnöt, brännmärkt Diameter ca 120, höjd 49 cm.

Smärre slitage. Mindre märken och repor.

Formgivare

Klubbat pris
36 000
3 416
3 909
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
9 aug 2018 15:14
36 000 SEK
4 aug 2018 12:01
35 000 SEK
4 aug 2018 12:01
35 000 SEK
4 aug 2018 11:59
31 000 SEK
4 aug 2018 11:59
30 000 SEK
3 aug 2018 22:24
28 000 SEK
3 aug 2018 21:45
27 000 SEK
3 aug 2018 21:45
26 000 SEK
3 aug 2018 21:45
26 000 SEK
3 aug 2018 13:42
25 000 SEK
3 aug 2018 13:42
24 000 SEK
2 aug 2018 16:51
22 000 SEK