Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, GOLVLAMPA, modell P4-6, akryl och målad metall, Idman, 1900-talets andra hälft.

Vit akryl och grönmålad metall. Höjd 133 cm.

Smärre slitage. Delvis renoverad. Senare sladd. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
370
4 211
393
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (6 bud)
6 aug 2018 18:57
370 EUR
6 aug 2018 18:09
350 EUR
6 aug 2018 17:58
200 EUR
6 aug 2018 17:21
170 EUR
3 aug 2018 5:09
150 EUR
2 aug 2018 9:07
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

348. Hans J. Wegner, fåtöljer, ett par, modell "CH 22", Carl Hansen & Son, Odense, Danmark, 1900-talets mitt.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK