Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 5061, 1940-/1950-tal.

Mässing och opalglas. Höjd 42 cm.

Ytslitage, anlupen. Glasskärmen med reparationer. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
1 800
18 846
2 044
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
7 aug 2018 18:14
1 800 EUR
7 aug 2018 18:14
1 769 EUR
7 aug 2018 18:11
1 750 EUR
7 aug 2018 18:11
1 700 EUR
7 aug 2018 18:11
1 650 EUR
7 aug 2018 18:11
1 600 EUR
7 aug 2018 18:11
1 559 EUR
7 aug 2018 18:01
1 550 EUR
7 aug 2018 18:01
1 500 EUR
7 aug 2018 16:54
1 250 EUR
7 aug 2018 16:54
1 200 EUR
7 aug 2018 16:54
1 150 EUR
7 aug 2018 16:54
1 100 EUR
6 aug 2018 19:26
1 050 EUR
6 aug 2018 19:26
1 000 EUR
6 aug 2018 17:21
865 EUR
6 aug 2018 17:21
845 EUR
6 aug 2018 14:07
820 EUR
6 aug 2018 14:07
800 EUR
6 aug 2018 13:50
720 EUR
6 aug 2018 13:50
700 EUR
1 aug 2018 11:46
655 EUR
1 aug 2018 11:46
635 EUR
1 aug 2018 11:46
615 EUR
1 aug 2018 11:46
595 EUR
31 jul 2018 20:51
575 EUR
31 jul 2018 20:51
555 EUR
31 jul 2018 15:02
400 EUR