David Rosén

(Sverige)
David Rosén
(Sverige)

DAVID ROSÉN, soffbord, "579-022", för Nordiska Kompaniets "FUTURA"-serie, Nyköping. Modellen formgiven 1948/1949.

Fanerad med mahogny. Undertill tidskriftshylla. Brickmärkt. Längd ca 99, bredd 54, höjd 53 cm.

Smärre slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Klubbat pris
4 000
351
373
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
12 aug 2018 18:44
4 000 SEK
8
12 aug 2018 18:44
3 800 SEK
12 aug 2018 18:28
3 600 SEK
12 aug 2018 15:08
3 400 SEK
12 aug 2018 15:08
3 200 SEK
12 aug 2018 15:08
3 200 SEK
12 aug 2018 14:00
3 000 SEK
12 aug 2018 13:53
2 800 SEK
12 aug 2018 13:50
2 600 SEK
12 aug 2018 8:49
2 400 SEK
12 aug 2018 8:49
2 250 SEK
12 aug 2018 8:30
2 200 SEK
12 aug 2018 8:21
2 000 SEK
12 aug 2018 8:21
1 950 SEK
10 aug 2018 11:31
950 SEK
10 aug 2018 9:29
900 SEK
10 aug 2018 9:29
881 SEK
9 aug 2018 23:37
850 SEK
9 aug 2018 23:37
800 SEK
9 aug 2018 15:53
678 SEK
9 aug 2018 15:53
628 SEK
7 aug 2018 0:18
600 SEK
7 aug 2018 0:18
550 SEK
7 aug 2018 0:18
528 SEK
7 aug 2018 0:18
478 SEK
4 aug 2018 22:05
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

43. Wilhelm Kåge, skulptur, drakfisk "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1953.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK