Arne Jones E1299

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.

Cylindrisk form med utstansade hål i grön plåt med kant av polerad mässing. Höjd 39, diameter 26 cm.

Slitage, repor.

Formgivare

Klubbat pris
1 900
180
206
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
15 aug 2018 14:56
1 900 SEK
12 aug 2018 9:44
1 800 SEK
12 aug 2018 9:32
1 700 SEK
12 aug 2018 9:32
1 650 SEK
10 aug 2018 13:24
1 600 SEK
10 aug 2018 13:24
1 500 SEK
9 aug 2018 20:42
1 400 SEK
9 aug 2018 20:42
1 300 SEK
9 aug 2018 17:13
1 200 SEK
9 aug 2018 17:13
1 100 SEK
9 aug 2018 17:13
1 100 SEK
9 aug 2018 17:12
850 SEK
9 aug 2018 17:12
800 SEK
9 aug 2018 17:12
650 SEK
9 aug 2018 17:12
600 SEK
9 aug 2018 17:11
350 SEK
9 aug 2018 16:53
300 SEK