Arne Jones E1299

Pekka Piekäinen

(Finland)
Pekka Piekäinen
(Finland)

PEKKA PIEKÄINEN, LJUSSTAKAR, 2 st, silver, stämplade PP, Finland 1992 och 2008.

Rund ljusstake, "Suomi Finland 75 år", Auran Kultaseppä, Åbo 1992, silver 830. ø 13,5 cm. Vikt ca 117 g.
Ljusstake i sterling silver, 2008. Höjd 8 cm. Fylld fot.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
111
1 170
127
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (7 bud)
17 aug 2018 20:38
111 EUR
17 aug 2018 20:37
101 EUR
17 aug 2018 20:37
100 EUR
17 aug 2018 19:46
70 EUR
16 aug 2018 23:04
61 EUR
11 aug 2018 12:32
51 EUR
10 aug 2018 13:17
46 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492