Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!
Vardagsrummet är hjärtat i hemmet och ett rum som sätter tonen på resten av huset eller lägenheten. Det är i detta sällskapsrum vi umgås med familj och vänner och bjuder in till alla möjliga aktiviteter. Givetvis vill vi att vardagsrummet skall vara både funktionellt, smakfullt och inspirerande. Med enkla medel kan du få vardagsrummet att kännas som nytt och ett lyft kan vara att satsa på en iögonfallande fåtölj, ett större soffbord eller en ny färgsprakande matta. Vill du inte gå hela vägen så satsa på detaljer i form av keramik, vaser, skulptur och tavlor för att fräscha upp vardagsrummet för en ny säsong. I temaauktionen Easy Living har vi samlat större och mindre föremål som samtliga passar in i hemmets viktigaste rum.

6 föremål
VAS, porslin, Kina, modern tillverkning, 1900-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets andar hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS med LOCK, silver. Kina, tidigt 1900-tal, 581,3 gram.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM Japan 1900-talets första hälftt/mitt.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VASER, ett par. 1600-tal.
VASER, ett par. 1600-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK