Sakari Pykälä

(Finland, 1926-1996)
Sakari Pykälä
(Finland, 1926-1996)

SAKARI PYKÄLÄ, skulptur, trä, signerad -55.

Former/skål. Bredd ca 22 cm, höjd ca 5 cm.

Slitage. Repor.

Proveniens

Tillhört Kaisa Blomstedts (1947-2017) samling.

Utropspris
200 EUR
Följerätt