Gae Aulenti

(Italien, 1927-2012)
Gae Aulenti
(Italien, 1927-2012)

GAE AULENTI, BORDSLAMPA, "Pipistrello", Martinelli Luce.

Svartmålad metallfot, skärm av vit plast. Höjd ca 78 cm.

Slitage.

Proveniens

Tillhört Kaisa Blomstedts (1947-2017) samling.

Utropspris
500 EUR
Följerätt