Marco Cecioni

(Italien)
Marco Cecioni
(Italien)

MARCO CECIONI, vas, keramik, signerad och daterad med dedikation.

Glaserad med gul, svart och vit glasyr. Höjd ca 34 cm.

Slitage. Spricka.

Proveniens

Tillhört Kaisa Blomstedts (1947-2017) samling.

Utropspris
300 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

763. Helmer Osslund, "Forsmoforsen".
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK