Marco Cecioni

(Italien)
Marco Cecioni
(Italien)

MARCO CECIONI, vas, keramik, signerad och daterad med dedikation.

Glaserad med gul, svart och vit glasyr. Höjd ca 34 cm.

Slitage. Spricka.

Proveniens

Tillhört Kaisa Blomstedts (1947-2017) samling.

Utropspris
300 EUR