Eija Karivirta

(Finland, Född 1933)
Eija Karivirta
(Finland, Född 1933)

EIJA KARIVIRTA, blandteknik, signerad och daterad -91.

Abstrakt. 85x59 cm.

Slitage. Färgbortfall. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Tillhört Kaisa Blomstedts (1947-2017) samling.

Utropspris
150 EUR
Följerätt