1072923

CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN

(Sverige, 1878-1953)
Carl christian christensen, sängar, ett par, jugend, signerade och daterad 1919.

CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN, sängar, ett par, jugend, signerade och daterad 1919.

Fanerade med valnöt. Bågformade sänggavlar med skuren dekor. Yttre längd ca 200 cm, bredd 95 cm, höjd 162 cm. Inre längd 190 cm, bredd 85 cm.

Bruksskick. Sprickor. Repor och märken. Ställvis blekt. Ena sängens botten högre placerad.

Klubbat pris
4 200
403
458
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
4 aug 2018 22:13
4 200 SEK
4 aug 2018 17:56
4 000 SEK
30 jul 2018 16:44
3 400 SEK
30 jul 2018 14:34
3 000 SEK
30 jul 2018 10:11
2 000 SEK